Noorte tervis: uimastite tarvitamine vähenenud, füüsiline aktiivsus kasvanud

Noorte tervis: uimastite tarvitamine vähenenud, füüsiline aktiivsus kasvanud

Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringust selgub, et mõnevõrra vähenenud noorte uimastite tarvitamine ning suurenenud füüsiline aktiivsus. Samas on mitmed vaimse tervise näitajad võrreldes varasema uuringuga 2010. aastal halvenenud.

"Tänaseks on teada, et kehva tervist ei põhjusta ainult inimesele eluks kaasa antud geenid, seda mõjutavad ka mitmed teised tegurid. Näiteks näeme kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu tulemustest, et halva majandusliku olokorraga peredest lapsed liiguvad vähem. Luues iga noore jaoks ligipääsetavad ja kättesaadavad võimalused liikumiseks, on võimalik parandada noorte tervisekäitumist. Samuti on võimalik vähendada noorte riskikäitumist ja vaimse tervise probleeme, muutes noort ümbritsevat keskkonda kodus, koolis ja kogukonnas toetavamaks," kirjutab Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Karin Streimann terviseinfo.ee blogis

Viimase kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu järgi on mõnevõrra vähenenud noorte uimastite tarvitamine ning suurenenud füüsiline aktiivsus. Samas on mitmed vaimse tervise näitajad võrreldes varasema uuringuga 2010. aastal halvenenud – õpilased on rohkem kogenud depressiivseid episoode, uinumisraskusi ja üleväsimust. 

"Muret tekitab pikk ekraani taga veedetud aeg ning liigne internetikasutus. Ka seksuaalkäitumises on toimunud mõningane langus kondoomi kasutavate noorte osas," toob Streimann välja. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada