Tekstisõnumid aitavad langetada kolesteroolitaset ja vererõhku

Tekstisõnumid aitavad langetada kolesteroolitaset ja vererõhku

Suhteliselt suur Austraalias läbi viidud randomiseeritud kontrollitud uuring näitas, et tekstisõnumiprogramm ei paranda mitte ainult tervisekäitumist, vaid mõjutab ka tervisenäitajaid.

Ameerika meditsiiniühingu ajakirjas avaldatud 710 patsienti hõlmanud kaheaastane uuring näitas, et kuus kuud tekstisõnumite vahetamist vähendas märkimisväärselt patsientide kolesteroolitaset ja kehamassiindeksit (KMI) ning langetas vererõhku, peale selle tegid osalejad rohkem sporti ja suitsetasid vähem, kirjutab mobihealthnews.

„Me olime üsna üllatunud, et see töötas,” sõnas uuringu peaautor Clara Chow. „Sellist mõju avaldavad tavaliselt ravimid, mitte tekstisõnumid.”

700 patsiendist umbes 350 said tekstisõnumeid neli korda nädalas. Sõnumid sisaldasid nõuandeid, motiveerivaid meeldetuletusi ja tuge. Enne uuringut tehtud küsitluste põhjal kohandati sõnumeid teatud määral (näiteks ei saadetud mittesuitsetajatele sõnumeid suitsetamisest loobumise kohta), kuid programm ei olnud interaktiivne ega nõudnud kasutajatelt sõnumitele vastamist.

Absoluutne kolesterool vähenes sekkumisrühmas 5 mg/dl, absoluutne KMI 1,3 võrra ja süstoolne vererõhk langes 7,6 mm Hg võrra. Füüsiline aktiivsus suurenes 293 MET-minuti võrra nädalas. Tekstisõnumid maksavad vähem kui 10 dollarit patsiendi kohta ja patsiendid jäid programmiga väga rahule. 91 protsenti osalejaist leidis programmi kasuliku olevat, 97 protsenti leidis, et see oli arusaadav, ja 86 protsenti kiitis heaks sõnumite saatmise sageduse.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada