Sinu süda on tõenäoliselt „vanem” kui sina ise

Sinu süda on tõenäoliselt „vanem” kui sina ise

Kolmel neljast Ameerika täiskasvanust on süda „vanem” kui nende tegelik vanus ja see suurendab südameinfarkti või insuldi riski.

Sinu „südame vanus” põhineb riskiprofiilil, mis hõlmab vererõhku, suitsetamise anamneesi, diabeeti ja kehamassiindeksit, kirjutab Web MD.

Südame vanuse ideele pani aluse soov näidata, kui suur on inimese risk surra südameinfarkti või insuldi tõttu ja kuidas seda riski vähendada, ütles USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse direktor dr Tom Frieden.

Arstid võivad kasutada riski hindamise kalkulaatoreid, et teha raviotsuseid ja julgustada patsiente järgima tervislikke eluviise, selgitas ta.

53-aastane naine võib teada saada, et tema südame vanus on 75. „Sellepärast, et ta suitsetab ja tema vererõhk on liiga kõrge ega ole kontrolli all,” ütles Frieden.

Või saab 45-aastane mees teada, et tema süda on 30 aastat vanem, sest tal on ravimata kõrgvererõhktõbi, ta suitsetab ja tal on diabeet.

„Selle naise või mehe jaoks võib südame vanuse teadasaamine olla motiiviks hakata järgima tervislikke eluviise,” ütles Frieden.

Tervisliku vererõhu, kolesteroolisisalduse ja kehamassi säilitamine, regulaarne füüsiline koormus ja mittesuitsetamine võivad aidata kella tagasi keerata, ütles Los Angelese California Ülikooli kardioloogiaprofessor dr Gregg Fonarow.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

Toomas
11.04.16 08:58
"Rumal Inimene saab targaks siis, kui omad "vitsad peksma" hakkavad." Sellise väite peale peaksid olema tark sünnist saati ja arstiamet tuleks üldse ära kaotada;- ei või seda, kes siis rahasid liigutab, meditsiin on maailma suurim rahaneeelaja.
Näiteks minul raha ei ole ja riigimeditsiinis olen praegu järjekorra ohver.
-38
   
+58
Evald Kukk
22.09.15 13:58
Rumal Inimene saab targaks siis, kui omad "vitsad peksma" hakkavad. Kahjuks väga paljudel juhtudel on siis liiga hilja ja südant enam nooreks teha ei õnnestugi ja inimese mootor lõpetab töötamise!
-71
   
+65
ÜLLE MARIANNE
21.09.15 10:27
Tundub,et on tõsi.
-55
   
+76

Lisa kommentaar

Saada