Laps ei pea kooli eel tingimata silmaarsti juurde minema

Laps ei pea kooli eel tingimata silmaarsti juurde minema Triinu-Mari Ots
Allikas: Laagri Perearstikeskus

Kui laps on väikelapseeas silmakontrollis käinud, tal ei ole mingit patoloogiat avastatud ning lapsevanematel ei ole kahtlust lapse nägemise muutuse osas, piisab perearstipoolsest koolieelsest nägemise kontrollimisest.

Perearst Triinu-Mari Ots rääkis, et vastavalt kehtivale laste ja noorukite jälgimise juhendile peavad kõik lapsed käima silmaarstil 3-4 aastaselt. See on oluline selleks, et selles vanuses saab veel korrigeerida kaasasündinud patoloogiaid, mida 7-aastaselt on juba hilja teha.

"Kui laps on väikelapseeas silmakontrollis käinud ja tal ei ole mingit patoloogiat avastatud ning lapsevanematel ei ole kahtlust lapse nägemise muutuse osas, piisab nägemise kontrollimisest koolieelselt perearstil," lisas Ots. "Perearst hindab kaugele nägemist ja lapse värvinägemist. Kui temal ei jää kahtlust, et midagi on korrast ära, siis koolieelselt ei pea laps enam silmaarsti juurde minema."

Perearst seletas, et kui on kahtlus, et laps ei näe, laps vaatab kõõrdi või on muid muresid, siis tuleb loomulikult silmaarstile pöörduda.

"Profülaktilist kontrolli tervel lapsel, kes on 3-aastaselt silmaarsti juures käinud, teostab perearst," kinnitas ta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada