Reisijatel soovitatakse end vaktsineerida lastehalvatustõve vastu

Reisijatel soovitatakse end vaktsineerida lastehalvatustõve vastu

Reisijatel, kes plaanivad külastada Pakistani, Afganistani, Kameruni, Süüriat, Iraaki, Israeli, Ekvatoriaal Guinead, Etioopiat, Nigeeriat või Somaaliat, soovitatakse kontrollida enda poliomüeliidivastase vaktsineerimise staatust.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Rahvusvaheliste Tervise-eeskirjade Erakorraline Komitee tunnistas poliomüeliidi leviku maailmas rahvusvahelise tähtsusega rahvatervise erakorraliseks olukorraks ning soovitab sellega seoses kontrollida enda poliomüeliidivastase vaktsineerimise staatust.

Juhul kui teid ei ole viimase 10 aasta  jooksul vaktsineeritud lastehalvatustõve vastu  või see ei ole dokumentaalselt kinnitatud, tuleks lasta end poliomüeliidi vastu vaktsineerida 4 nädalat kuni 12 kuud enne nimetatud riikidesse reisile siirdumist.

Kõikidesse neisse riikidesse reisimisel on otstarbekas kaasa võtta polomüeliidi vastu vaktsineerimist tõendav dokument – olgu see siis rahvusvaheline sertifikaat või immuniseerimispass või mõni muu arsti poolt väljastatud vaktsineerimist tõendav dokument. Kui teil vaktsineerimist tõendavat  dokumenti ei ole, siis võite end, olgugi, et eelnevalt vaktsineeritud, leida olukorrast, kus riigist lahkudes nõutakse täiendavat vaktsineerimist poliomüeliidi vastu.

2013. aastal oli 60 protsenti lastehalvatuse juhtudest maailmas seotud polioviiruste rahvusvahelise levikuga. Käesoleval aastal on jätkunud polioviiruste levik riigist riiki: Pakistanist Afganistani,  Süüriast Iraaki ja Kamerunist Ekvatoriaal Guineasse.

Eestis alustati laste poliomüeliidi vastase vaktsineerimisega aastal 1958. Viimased lastehalvatuse haigusjuhud registreeriti meil 1961. aastal.  Enne vaktsineerimisega alustamist haigestus Eestis lastehalvatusse aastas kuni 1000 last, teatas Terviseamet. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada