Sel hooajal on grippi surnud kaheksa inimest

Sel hooajal on grippi surnud kaheksa inimest

Hooaja algusest alates on viie haigla andmeil grippi surnud kokku kaheksa inimest vanuses 45-86 aastat.

Kümnendal nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute arv pisut langes, arstide poole pöördus 5095 inimest, neist 49 protsenti olid lapsed.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 396. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Harju-, Ida-Viru-, Lääne-, Tartu- ja Viljandimaal, neist Narvas, Lääne- ja Viljandimaal täheldati haigestumise kasvu.

Haigestumine kasvas põhiliselt väikelaste ja koolilaste hulgas ja see oli seotud ilmselt RS-viirusega, millesse haigestumine hakkas möödunud nädalal kasvama.

Seoses RS-viiruse levikuga võib haigestumus gripilaadsetesse haigustesse säilida küllaltki kõrgel tasemel veel mõnda aega, seda eriti väikeste (alla 2-aastaste) laste seas.

Etioloogilne struktuur

Ringlevate viiruste etioloogiline struktuur näitab gripiviiruste leviku osas väikest langust, selle kõrval kasvab RS- ja HMP (human metapneumoviiruste) viiruste osakaal.

Laboratoorse kinnituse said möödunud nädalal 63 gripiviirust, kõik A-gripiviirused, neist 4 A (H1N1)pdm09.

Gripp

Kolme järjestikuse nädala grippi ja gripilaadsetesse viirusnakkustesse haigestumuse trendi analüüsides võib öelda, et grippi haigestumine on küll stabiliseerunud, kuid püsib veel suhteliselt kõrgel tasemel. Grippi haigestumise vähenemisest on siiski veel vara rääkida.

Sentinel-süsteemi kaudu registreeritud andmete põhjal hinnatakse grippi haigestumise intensiivsust keskmiseks ning gripilevikut laialdaseks.

Raskekujuline gripp

E-Tervise SA terviseinfosüsteemi andmetel on hooaja algusest gripi tõttu hospitaliseeritud 168 inimest, neist peaaegu 70% olid täiskasvanud ja vanemaealised patsiendid.

Raskekujuliste gripijuhtude (intensiivravi vajavate gripijuhtude) ülevaade põhineb Lääne-Tallinna keskhaigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Tartu Ülikooli kliinikumi,  Pärnu haigla ja Lõuna-Eesti haigla andmetel.

Nende haiglate andmetel on alates hooaja algusest vajanud gripi tõttu intensiivravi 36 inimest vanuses 28-88 eluaastat, neist 12 viimase kahe nädala jooksul. Pea kõik intensiivravi vajanutest on kuulunud riskirühmadesse, andmed vaktsineerimise kohta kas puudusid või oli kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

10. nädalal lisandus veel kolm gripist tingitud surmajuhtu. Hooaja algusest alates on viie haigla andmeil surnud kokku kaheksa inimest vanuses 45-86 aastat, kõik kuulusid riskirühmadesse.    

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada