Gripi kõrghooaeg Eestis on käes

Gripi kõrghooaeg Eestis on käes

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu vajas möödunud nädalal (17.-23.veebruar) arstiabi 5002 inimest. Arstide poole pöördunute üldarv eelneva nädalaga võrreldes märkimisväärselt ei kasvanud, kuid olulise hüppe tegi grippi haigestunute arv, siin oli juurdekasvuks 69 protsenti.

Sentinel-süsteemi kaudu registreeritud andmetel kasvas gripitaoliste haigestumiste arv nädalaga 14 protsendi võrra, mis näitab, et gripi kõrghooaeg Eestis on käes. 

Grippi haigestumise intensiivsust saab hinnata keskmiseks ning gripilevikut laialdaseks. Haigestumuse kasv jätkub. 

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 388. Eesti keskmisest oluliselt  suurem oli viirusnakkustesse haigestumine  Harjumaal, Ida-Virumaal, Narvas, Jõgevamaa, Läänemaal,   Lääne-Virumaal, Tartumaal ja Viljandimaal. 

Enim haigestuvad kuni 5-aastased lapsed, kuid  haigestunute üldarv selles vanusegrupis ei kasvanud, seevastu koolilaste seas täheldati haigestumuse 43-protsendilist tõusu. Vanemaealiste (65a. ja vanem) hulgas kasvas haigestumus 40 ja täiskasvanute seas 17 protsenti. 

E-Tervise SA esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal haiglaravi 11 gripiviirusega patsienti. Hooaja algusest on täpsustatud andmetel  hospitaliseeritud 93 patsienti, neist 65 protsenti olid täiskasvanud ja vanemaealised patsiendid.  Vanemealiste haigestunute hospitaliseerimise sagedus oli 24 korda kõrgem võrreldes laste hospitaliseerimise sagedusega. 

Nelja haigla andmetel on hooaja algusest vajanud gripi tõttu intensiivravi 19 patsienti, neist 11 olid vanuses 65 ja enam. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

v
06.03.14 10:42
Mis kasu on ainult statistikast? Parem korrata tihedamini haiguse tunnuseid ja ravi.Perearst koduvisiite ei taha teha ,ravimine käib nagunii telefoni teel.Sama targalt võib ka portaalist lugeda.
-79
   
+54

Lisa kommentaar

Saada