Üha enam haigeid jätab arsti poole pöördumata

Üha enam haigeid jätab arsti poole pöördumata

Rohkem kui pooltel värskele patsientide rahulolu uuringule vastajaist on olnud aasta jooksul mõni terviseprobleem, millega nad on jätnud arsti poole pöördumata. See osakaal on ühtlasi viimaste aastate kõrgeim.

Uuringufirma Saar Poll sotsiaalministeeriumi ja haigekassa tellitud uuringut „Elanike hinnangud tervisele ja arstiabile 2013“, millest selgus, et rohkem kui pooltel vastajaist (60%) on olnud aasta jooksul mõni terviseprobleem, millega nad on jätnud arsti poole pöördumata ning see osakaal on ühtlasi viimaste aastate kõrgeim. Aasta varem käitus nii 54% ning veel 2008. aastal 41%.

Arsti poole pöördumisest loobujaid on keskmisest enam mitte-eestlaste ja naiste seas. Mõne pikaajalise haigusega inimesed jätavad  samuti keskmisest sagedamini arsti poole pöördumata - selles sihtgrupis  on küsitlusele eelnenu  12 kuu jooksul terviseprobleemi korral arsti poole pöördumata jätnud 66% vastajatest.

Peamise põhjusena toodi välja, et probleem ei olnud nii tõsine ja saadi ise hakkama (57%), samuti leiti, et haigus ei ägenenud, järjekord arsti juurde on pikk, abi saadi apteegist või ei jätkunud aega. 3% ütles, et ei usalda arsti ning sama palju leidis, et arsti poole pöördumine on kulukas.

Saar Poll OÜ viis ajavahemikul 9. november kuni 1. detsember 2013 läbi üleriigilise avaliku arvamuse küsitluse, kus suulise intervjuu vormis ja paberankeedi abil küsitleti 1501 inimest vanuses 15-74 eluaastat.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada