LTKH-s alustab septembris vastuvõttudega optometrist

LTKH-s alustab septembris vastuvõttudega optometrist

Alates septembrist teeb Lääne-Tallinna Keskhaigla Paldiski mnt 68a polikliinikus tasulisi vastuvõtte optometrist, kes kontrollib patsientidel alates 16. eluaastast nägemist ja määrab vajadusel prillid.

Nägemisprobleemide korral ei pea alati minema silmaarsti (oftalmoloogi) juurde, vaid alustuseks võib külastada optometristi. Optometrist on spetsialist, kes kontrollib patsiendi nägemist ja tegeleb põhiliselt prillide määramise, prilliretsepti uuendamise ning sellealase nõustamisega. Silmaarst tegeleb kõikide silmahaiguste diagnoosimise ja raviga.

Optometristi tasulisele vastuvõtule (10 EUR) pääsemiseks ei ole vaja arsti saatekirja ja vastuvõtule on võimalus registreerida alates 16. eluaastast kõigil neil, kes soovivad kontrollida oma nägemist ja välja kirjutada prille või neid korrigeerida.

Vastuvõtule soovitatakse kaasa võtta kasutusel olevad prillid ja ka prilliretsepti, kui see on alles. Need aitavad kindlaks teha, kas ja kuidas on patsiendi silmanägemine võrreldes varasemaga muutunud.

Tasulise vastuvõtu eest maksab patsient enne optometristi vastuvõtule minekut. Seetõttu palume kohale tulla 15 minutit varem, et tasuda registratuuris vastuvõtu eest. Maksta saab nii sularahas kui pangakaardiga.

Optometristi vastuvõtule tulemiseks on vajalik eelnev registreerimine.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada