Tervise huvides tasub pesu pesta kõrgel temperatuuril

Tervise huvides tasub pesu pesta kõrgel temperatuuril

Potentsiaalselt ohtlikud bakterid pesul ei hävine madala temperatuuriga pestes ning tavaline pesutsükkel võib nende paljunemist hoopis soodustada.

Sellises "bakterisupis" võib levida salmonelloos, kolibakter ja noroviirus, kirjutab Tarbija24.

"Inimesed arvavad, et tavalised pesuga saab riided piisavalt puhtaks, kuid see ei tähenda tingimata hügieeniliselt puhast," sõnas hügieeniekspert doktor Lisa Ackerley.

Mikrobioloogid leidsid, et keskmiselt leidub pestud aluspesul tegelikult 0,1 grammi fekaaljääke ning ligi 10 000 erinevat elusorganismi.

Ackerley sõnul ei ole pesu pesemise juures mureks mitte ainult ebapiisav bakterite hävitamine, vaid ka bakterite edasi kandumine ühelt riideesemelt teisele.

Kõige tõenäolisemalt kannavad haigustekitajaid need riideesemed, mis on otseselt kontaktis inimese kehaga ehk voodi- ja aluspesu ning rätikud.

Bakterite levimine pesumasinas on eriti suureks probleemiks siis, kui keegi perekonnast on haige, kuna haige pereliikme riiete eraldi pesemisest ei ole kasu, kui järgmise tsükliga pestakse tervete pereliikmete riideid samuti madalal temperatuuril – bakterid kanduvad masinas ühelt masinatäielt teisele edasi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

tavaline
01.09.13 15:06
Misasi on tavaline pesutsükkel? Artiklis pole sõnakestki sellest, mis temperatuuril peaks siis pesema. Pesupulbrireklaamid aga hõiskavad, et peseb hästi ka madalatel temperatuuridel, ärge üle 30 kraadi peske, hoiate energiat kokku. Voodilinu pesen ikka 50 kraadi juures, aga ega see pahalasi tapa. Linades leiduva sünteetika pärast kuumemaga ei riski, aga täispuuvillane kaotab ju kõrgemal temperatuuril värvi. Aluspesu, T-särke jms, ei tohi jälle üle 40 kraadi pesta, muutuvad värvituks-vormituks, kummid sulavad. Olen alati uskunud, et triikimine aitab batsille tappa, triikraua kasulikkusest pole ka artiklis juttu. Ilmselt tänapäeval vähesed võtavad vaevaks triikimisega tegeleda.
-13
   
+14

Lisa kommentaar

Saada