Teismelisi rasedaid jääb Eestis aasta-aastalt aina vähemaks

Teismelisi rasedaid jääb Eestis aasta-aastalt aina vähemaks

Kuigi Eestis on kombeks ironiseerida kondoomi kasutamist propageerivate kampaaniate üle, näitab statistika, et tänu teavitustööle jääb iga aastaga aina vähem teismelisi rasedaks.

«Teismeliste (alla 20-aastaste – toim) sünnitajate arv väheneb alates aastast 2008,» rääkis Tervise Arengu Instituudi raseduse katkestamise andmekogu juhataja Kärt Allikvee, kirjutab Tarbija24. Kui aastal 2008 oli teismelisi sünnitajaid 1047, siis mullu oli nende arv 489.

Ka teismeliste abordid on alates 2003. aastast järk-järgult vähenenud. Kui kümme aastat tagasi tegi 1679 teismelist abordi, siis aastaks 2012 oli nende arv vähenenud 654-le.

«Põhjustena võib nimetada noorte hulgas tehtavat teavitustööd – kampaaniad, noorte nõustamiskabinetid, seksuaal- ja terviseõpetuse tunnid koolis –, rasestumisvastaste vahendite ja nõustamise kättesaadavuse paranemist ning teadlikkuse kasvu,» selgitas Allikvee. Samas on teismeliste sünnitajate ja abordi teinute vähenemise taga ka sünnitusikka jõudvate naiste arvu vähenemine vaadeldaval perioodil.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Agne Tamm
21.08.13 12:50
Oleksin õnnelik olnud, kui oleks 15 aastselt kasvõi rasedaks jäänud, aga paraku olen viljatu ja lastetu 39 aastane..
-31
   
+41

Lisa kommentaar

Saada