Välgumihkligaasi nuusutamine võib lõppeda surmaga

Välgumihkligaasi nuusutamine võib lõppeda surmaga

Noorte seas leviv välgumihkligaasi sissehingamine võib lõppeda surmaga.

Esmaspäeval said Pärnus kaks poissi välgumihkligaasi sissehingamisest gaasimürgistuse ning viidi üliraskes seisundis haiglasse, teatas Lääne prefektuur.

Tänase seisuga on poisid jätkuvalt üliraskes seisundis Pärnu haigla intensiivravi osakonnas. Alaealised noored leiti Pärnu linna erinevaist paigust, ühe leidis politseipatrull ning teisest teatas politseile kiirabi.

Pärnu haigla anestesioloogia-, operatiiv- ja intensiivraviteenistuse juhataja ja Eesti Mürgistusteabekeskuse kliiniline konsultant Raido Paasma ütles, et butaani ehk välgumihkligaasi mürgisus sissehingamisel põhineb peamiselt sissehingatavast õhust hapniku omandamise takistamisel ja sellest tuleneval organismi hapnikuvaegusel ehk hüpoksial.

"Kaebused, mis tekivad butaani sissehingamisel sõltuvad mürgistuse raskusastmest ning on järgnevad: hingamise kiirenemine, südametöö kiirenemine, väsimus, uimasus, teadvusehäire, halvenenud nägemine, tsüanoos ja teadvusekaotus," loetles Paasma.

Tema sõnul ei ole harvad juhtumid, kus välgumihkligaasi sissehingamisel saabub surm südame rütmihäirete, hingamise- või südametegevuse seiskumise tõttu. "Butaan kahjustab organismis hapnikupuuduse tekitamise kaudu ka aju närvirakke ning seega on ta väga ohtlik kogu inimorganismile."

Välgumihkli täitmiseks ettenähtud gaasiballoonid on kauplustes vabamüügis ning seega ka lapseohtu noortele äärmiselt kättesaadavad.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada