Viirusnakkused on suvesoojas taandunud

Viirusnakkused on suvesoojas taandunud

Kuigi juhtub, et üks või teine inimene jääb keset kuuma suve palavikku või saab nohu, kinnitavad asjatundjad, et tavalisi ülemiste hingamisteede viirusnakkusi Eestis praegu niisama hästi kui ei ole.

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova ütles, et mõne tõve võib endale külge korjata saastunud vees supeldes või süües hügieenireegleid eirates, kuid klassikalises mõttes gripiga analoogilisi haigestumisi ette ei tule, kirjutab Sakala.

«Muidugi on oma oht, kui lähete kuuma nahaga kauplusse, kus töötavad külmutusseadmed, või keerate autos konditsioneeri maksimumvõimsusele. Viirusi on sadu ja mõni võib teie kergemeelse käitumise ära kasutada ning oma võimu näidata, aga üldjuhul mööduvad need tervisehädad kiiresti ja kergelt,» selgitas ta.

Olga Sadikova sõnul pöördub sügisel arstide poole kaks kuni kolm tuhat ülemiste hingamisteede nakkusega inimest nädalas.

«Viimastel nädalatel on see arv olnud sadades ja tõsist haigestumist ei ole tuvastatud ühelgi juhul. Ka meie laborisse saadetud proovid on olnud puhtad,» rääkis ta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada