Terviseameti soovitused Hiinasse reisimisel

Terviseameti soovitused Hiinasse reisimisel

Terviseamet hoiatab, et reisides Hiina piirkondadesse, kus levib linnugripp H7N9, tuleb pidevalt jälgida kohalikku epidemioloogilist olukorda ning järgida hügieenireeglite täitmist.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on Hiinas 2. augusti seisuga laboratoorselt diagnoositud 134 viiruse H7N9 haigusjuhtu, millest 43 on lõppenud surmaga, teatas terviseamet. Ajavahemikul mai kuni 20. juuli ei registreeritud Hiinas ühtegi uut A-gripiviiruse alatüübiga (H7N9) seotud haigusjuhtu.

Haigusjuhte on esinenud kuues Hiina idaprovintsis: Shanghai, Jiangsus, Zhejiang, Anhui, Henan ja Beijing. Elanike koguarv on neis provintsides 330 miljonit inimest.

Nakkusallikas ja viiruse levikuteed ei ole veel välja selgitatud.

Kui terviseameti ametlikel andmetel ei ole viiruse levikut inimeselt inimesele täheldatud, siis ilmus teisipäeva õhtul BBC-s uudis, et esimene selline juhtum on siiski aset leidnud. Hukkus 60-aastane nakatunud mees ning teda põetanud 32-aastane tütar.

Terviseameti andmetel on Hiinas meditsiinilise jälgimise all üle 1000 inimese, kes on haigetega kokku puutunud.

Kõige tõenäolisem on viiruse H7N9 haigusnähtudeta levik kodulindudel ning neilt edasi juhuslikud nakatumised kas kodulindude või kodulindude toodanguga kokkupuutunud inimeste hulgas. Haigestunud on peamiselt seotud eluskanade või kanaliha töötlemisega.

Viirus on lindude jaoks madala patogeensusega, kuid võib nakatada imetajaid, sh ka inimesi, ja see on kergema kanduvusega kui teised linnugripi viirused. Patogeensus inimeste suhtes on suur, riskifaktoriks loetakse praegu kõrget vanust.

Seoses uut tüüpi gripiviiruse poolt põhjustatud haigusjuhtude esinemisega ei ole WHO soovitanud kehtestada reisikeeldu ega muid täiendavaid piiranguid reisimiseks Hiinasse.

Terviseameti soovitused:

Riskipiirkondades viibides tuleb pidevalt jälgida kohalikku epidemioloogilist olukorda ning järgida hügieenireeglite täitmist. 

Vältida massürituste ja linnuturgude külastamist

Süüa ainult kuumtöödeldud (vähemalt +70ºC-ni) linnuliha

Hoiduda kokkupuutest haigete inimestega, kellel esinevad respiratoorsed sümptomid

Mitte puudutada silmi, nina ja suud pesemata kätega

Köha ja nohu esinemisel katta nina ja suu pabersalvrätikuga ning visata see prügikasti koheselt pärast kasutamist

Pesta tihti käsi

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada