Sperma kvaliteeti võib mõjutada kuum ilm

Sperma kvaliteeti võib mõjutada kuum ilm

Kuum ilm reproduktsiooni ei soodusta, kuna üle 30 kraadiste temperatuuride juures kannatab sperma kvaliteet, leidsid Hiina teadlased.

Liigne kuumus ei mõju spermatosoididele hästi, kuid siiani oli ebaselge, kas ka kuum ilm spermat kahjustab. Värskes uuringus kinnitavad Hiina uroloogid, et kõrge temperatuur võib olla põhjus, miks sperma kvaliteet on hooajaliselt erinev.

Ajakirjas Andrology ilmunud uuringus hinnati Hiinas hooajalisi erinevusi sperma kvaliteedis, analüüsides ejakulatsiooni päeva keskmist kõrgeimat temperatuuri. Kokku koguti 13 635 sperma proovi ning analüüsiti neid vastavalt toimunud ejakulatsiooni päeva temperatuurile. Sperma maht, sperma kontsentratsioon ja normaalse morfoloogiaga spermatosoidide protsent olid suve kesksel (keskmine kõrgeim temperatuur > 30 °C) olid oluliselt madalamad kui muudel perioodidel.

Seemnerakkude liikuvus talvel ja kevadel (keskmine temperatuur 10-20°C) oli oluliselt kõrgem kui muudel aastaaegadel. Ka defektiga spermatosoidide protsent oli talvel  (<10°C) oluliselt madalam kui teistel perioodidel. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada