Töövõimetusleht muutub elektrooniliseks

Töövõimetusleht muutub elektrooniliseks

Kui vastav seaduse muudatus jõustub, võib tulevikus töövõimetuslehe väljakirjutamine ning selle tööandjale ja haigekassale esitamine muutuda elektrooniliseks.

Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul kiirendab elektrooniline töövõimetusleht inimesele töövõimetushüvitiste laekumist. "Lisaks vähendab elektrooniline töövõimetusleht arstidel ja ämmaemandatel töövõimetuslehtede paberil väljakirjutamisega seotud kulusid, võimaldab tööandjatel vabaneda paberil töövõimetuslehtede haigekassale esitamise kohustusest ning vähendada seeläbi andmete esitamisel posti- ja ajakulu," ütles minister.

Tänu muudatustele suureneb ka  töövõimetuslehtede väljakirjutamise ja haigekassale esitamise süsteemi läbipaistvus ja esitatavate andmete kvaliteet. Elektroonilise töövõimetuslehe  rakendamine kaotab töövõimetuslehe võltsimise võimaluse, sest andmeid saavad haigekassale esitada vaid selleks volitatud isikud.

Töövõimetuslehe võib edaspidi välja kirjutada paberil vaid juhul, kui objektiivsetel põhjustel ei ole võimalik andmeid elektrooniliselt haigekassa ravikindlustuse andmekogusse edastada.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada