Alkoholi ostmisel küsitakse dokumenti kuni 30-aastastelt

Alkoholi ostmisel küsitakse dokumenti kuni 30-aastastelt

Alates 5. juunist, hakatakse kaubandusettevõtetes alkoholi ostul küsima dokumenti ka täiskasvanud, kuni 30-aastastelt, noortelt.

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektori Marika Merilai sõnul on teavituse eesmärgiks valmistada alkoholiostjaid ette isikut tõendava dokumendi näitamiseks ning ja toetada müüjaid ja ning kassapidajaid dokumendi küsimisel, et vältida alkohoolsete jookide müüki alaealistele. „Seetõttu palutakse edaspidi esitada alkoholi ostul dokument kõigil, kel vanust kuni 30 aastat," selgitas Merilai.

Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Mariliis Tael lisas, et teavituse vajaduse tingis asjaolu, et müüjatel ei ole alati lihtne noorte ostjate vanust hinnata. „Kahjuks on nii, et pelgalt inimesele otsa vaadates ei ole aru saada, kas ta on 16, 19 või 24," lausus Tael. „Kui meie müüjad küsivad aga vanust ka neilt, kes silma järgi 30-le lähenevad, on neil oluliselt vähem eksimisvõimalusi ning 16-aastastel ei ole põhjust katsetama minna."

Samasugune ühiskondlik kokkulepe hakkas kehtima selle aasta jaanuarist ka Soomes ning on juba aastaid kehtinud USA-s ning Hollandis.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada