Uuring: taimetoit tagab pikema eluea

Uuring: taimetoit tagab pikema eluea

Ulatuslikust uuringust ilmneb, et taimetoitlaste suremus mis tahes põhjusel on üldiselt väiksem ning taimetoitlastest meeste suremus südame- ja veresoonkonnahaigustesse on oluliselt väiksem.

Meditsiiniajakirjas JAMA Internal Medicine avaldatud uurimistulemused näitasid, et meeste puhul oli suremus südame- ja veresoonkonnahaigustesse oluliselt väiksem, sama kehtib ka südame isheemiatõvesse suremuse kohta.

Uuringus osalenute keskmine eluiga oli 58 eluaastat ja kaks kolmandikku neist olid naised.

Osalenute toitumisharjumusi hinnati uuringu alguses erinevate toiduainete tarbimise sagedusküsimustiku alusel.

Osalenud jagati järgmistesse rühmadesse: ranged taimetoitlased ehk veganid, kes ei söö mune, piimatooteid, kala ega liha (7,6%); lakto-ovovegetariaanlased, kes söövad mune ja piimatooteid, kuid mitte kala ega liha (28,9%); pesketarianistid, kes söövad kala, kuid mitte liha (9,8%), ning pooltaimetoitlased, kes söövad liha või kala mitte sagedamini kui kord nädalas (5,5%).

Kui meeste puhul oli kõikidel põhjustel suremus oluliselt väiksem, siis naiste hulgas sedavõrd selget tendentsi ei ilmnenud.

Naiste ja meeste puhul kokku ei täheldatud oluliselt väiksemat suremust südame isheemiatõvesse, südame- ja veresoonkonnahaigustesse ning vähki, kuigi muudest põhjustest tingitud suremus oli väiksem.

Erinevalt meestest ei vähenenud naiste puhul oluliselt suremus ei südame- ja veresoonkonnahaigustesse ega isheemiatõvesse. Taimetoitlastest meeste puhul ilmnesid aga suurepärased näitajad.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada