Kui kiiresti pääseb erakorralise meditsiini osakonnas arsti juurde?

Kui kiiresti pääseb erakorralise meditsiini osakonnas arsti juurde?

Tallinna haiglad sõlmisid kokkuleppe, mille järgi jagatakse erakorralise meditsiini osakonna patsiendid ühtsetel alustel kategooriatesse. Mis „värvi“ patsiendiga on tegu, sellest sõltub ka arsti juurde pääsemise kiirus.

Patsiendi pöördumisel hindab triaažiõde (vajadusel arstiga konsulteerides) abivajaja objektiivseid elulisi näitajad ning patsiendi kaebusi.

Hindamaks, kui kiiret abi patsiendid vajavad, on kasutusel viieastmeline süsteem, milles patsiendid jagunevad „punasteks“, „oranžideks“, „kollasteks“, „rohelisteks“ ja „sinisteks“.

Sellises süsteemis tähistab „punane“ kategooria eluohtlikus seisundis patsiente, kelle elu on otseselt ohus ja kes vajavad kohest arstipoolset käsitlemist. „Oranž“ kategooria tähistab erakorralisi patsiente, kelle seisund on potentsiaalselt eluohtlik ja nende aeg arstini on kuni 15 minutit.

„Kollased“ on need patsiendid, kelle haigestumine või trauma on erakorraline ning vajab diagnostikat ja/või ravi, kuid kelle seisund on stabiilne ning võib meditsiiniabi oodata kuni 60 minutit.

Samas „rohelised“ patsiendid ei vaja kiiret erakorralist sekkumist ning nende ooteaeg võib maksimaalselt ulatuda kuni kolme tunnini ja „sinised“ patsiendid erakorralist abi ei vajagi.

Lisaks kaebustele on olulised ka patsiendi näitajad. Vaata siit näiteid, kuidas haiglas toimub patsientide selekteerimine.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada