Tallinna haiglates viiakse sisse ühtne süsteem erakorralistele patsientidele

Tallinna haiglates viiakse sisse ühtne süsteem erakorralistele patsientidele

Alates aprillist hinnatakse patsientide aegkriitilisust Tallinna haiglate erakorralise meditsiini osakondades kategooriate abil, mis määratlevad maksimaalse aja arsti vastuvõtuni.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla vahelise kokkuleppe eesmärk on anda patsiendile selgus probleemi käsitlemise prioriteetsusest meditsiiniliselt ja luua korrastatus Tallinna erinevate haiglate EMO-de töös.

Patsientide triažeerimisel on kasutusel 5-astmeline süsteem, mis lähtub nii patsiendi kaebustest kui elulistest näitajatest.

Lähtuvalt patsiendi seisundist määratakse patsiendi triaažikategooria – „punane“, „oranž“, „kollane“, „roheline“ ja „sinine“. Vastavalt sellele on määratletud, kas patsient vajab kohest arstipoolset käsitlemist või võib see aega võtta kuni 6 tundi.

Põhimõtteid rakendatakse alates tänavu teisest kvartalist ning kokkuleppega liitunud haiglad monitoorivad ja analüüsivad põhimõtete alusel aegkriitilisuse määramist 31. oktoobrini.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada