Abielu kahandab infarktiriski

Abielu kahandab infarktiriski

Soomes läbi viidud suur uuring leidis, et neil inimestel, kes polnud abielus, kasvas südameinfarkti risk - seda nii meestel kui naistel, hoolimata nende vanusest.

Uuring põhines Soome müokardiregistri andmetel aastatest 1993-2002.

Uuringus olid hõlmatud vanemad kui 35-aastased inimesed neljast erinevast Soome piirkonnast. Autorite sõnul taheti uurida erinevusi haigestumise ja ägedasse koronaarsündroomi haigestumise prognoosi vahel vastavalt sotsiodemograafilistele näitajatele.

Ägeda koronaarsündroomi juhud olid 58–66% kõrgemad mitte abielus olevate meeste ja  60–65% kõrgemad mitte abielus olevate naiste puhul, leiti ajakirjas European Journal of Preventive Cardiology ilmunud uuringus.

Millest nii suured erinevused tulevad? Autorid pakuvad selleks mitmeid selgitusi.

Näiteks ilmnevad erinevused ka tavapäraste südamehaiguste riskifaktorite puhul. Eeldatakse ka seda, et abielus olevatel inimestel on enam sotsiaalset tuge, mis parandab nende üldist tervist. Samuti on neil paremad väljavaated enne haiglasse sattumist varase sekkumise tõttu ja parem ravi peale haiglast väljakirjutamist.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

kõik 48+ naised
07.02.13 11:57
õige jutt,,,üksikuna ja koeraga elades ,, lähen varsti kabeli kadri juurde ,,olen veel tegija ,,nii et teeme koos ära,, n
-43
   
+36

Lisa kommentaar

Saada