Ravimiamet: ravimi võtmisel lähtuge selle tugevusest

Ravimiamet: ravimi võtmisel lähtuge selle tugevusest

Ravimiamet tuletab meelde, et ravimite manustamisel tuleb eelkõige lähtuda ravimi tugevusest, mitte ainult tablettide hulgast.

Mitmes riigis on sagenenud mürgistusjuhtumid, mille on põhjustanud suurtes kogustes ravimite kasutamine, arvestamata nende päevaseid norme ja koosmõju.

Ravimiamet tuletab siinkohal meelde, et ravimite manustamisel tuleb eelkõige lähtuda ravimi tugevusest mitte ainult tablettide hulgast - ravimeid on müügil väga erineva tugevusega. Näiteks paratsetamooli sisaldavaid ravimeid on saadaval 250 mg 500 mg 750 mg ja 1 gramm sisaldusega ning nn gripiteed sisaldavad kuni 1 gramm paratsetamooli, kirjutab Ravimiamet Facebookis.

Maksimaalne paratsetamooli päevane annus täiskasvanule on 4 grammi. Seega ei ole õige lähtuda tablettide hulgast. Maksakahjustust põhjustav paratsetamooli annus täiskasvanutel on ~10 grammi, kuid lastel 150 milligrammi kehakaalu kilogrammi kohta. Samaaegsel alkoholi ja mõningate ravimite tarvitamisel ning neeru- või maksahaigusega patsientidel võib maksakahjustus kujuneda oluliselt väiksemate annuste korral.

Mõistlik on eelkõige konsulteerida apteekriga või pöörduda perearsti poole. Alati tuleb ka uurida infolehte, sest ravimi ohutusandmete nagu kõrvaltoimete ja hoiatuste lisandumisel muutub ka raviminfo.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada