Perearst: me ei haigestu külmetumisest

Perearst: me ei haigestu külmetumisest

Perearst Katrin Martinson tõdeb, et oktoobrist aprillini on Eestis viiruste kõrghooaeg. Mida teha, kui viirusnakkus tabab?

Talvel ja kevadel on rohkem seedetrakti viirusi, mis inimese mõneks päevaks rivist välja viivad. Osa inimesi on ülemiste hingamisteede viirustega tõvevoodis, kirjeldas Linnamõisa perearstikeskuse perearst praegust olukorda saates „Terevisioon“.

„Kõige olulisem on see, et nohud-köhad või äkki tekkiv kõhulahtisus on nakkushaigused. Me ei haigestu külmetumisest, vaid meid on nakatunud haige inimene,“ meenutas arst.

„Haigestudes tuleks jääda koju, et mitte nakatada teisi, pesta korralikult käsi ning tarvitada leevendavaid vahendeid, mille kohta perearstikeskused informatsiooni annavad“, andis arst nõu.

„Kui perekonnast on keegi haigestunud, tuleks korralikult käsi pesta, tube tuulutada, et haigustekitajate kontsentratsioon õhus oleks väiksem, püüda isoleerida haige inimene, kui see on võimalik ning jälgida ka iseennast“,  soovitas perearst. „Hügieeninõuete täitmine on A ja O“, rõhutas arst.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada