Üleskutse: alkoholivabade jookide valik laiemaks

Üleskutse: alkoholivabade jookide valik laiemaks

Terve Eesti SA esitles uut ennetusprogrammi, mis keskendub alkoholi tarvitamisest tulenevate kahjude vähendamisele ja rõhutab vajadust Eesti alkoholikultuur ümber mõtestada. Samuti kutsutakse üles kõiki toitlustusasutusi täiendama alkoholivabade jookide valikut ning pakkuma külastajatele veini kõrvale vett.

Eesmärk on programmi abil kutsuda Eesti inimesi mõtlema ja arutlema, kuidas alkoholi tarvitamisest tulenevat kahju vähendada, ning luua senisest teadlikum alkoholi tarbimiskultuur. Eesti Konjunktuuriinstituudi tänavuse uuringu põhjal arvas 75% Eesti elanikest, et alkoholi juuakse palju ning inimesed peaksid ise oma suhtumist alkoholi tarbimisse muutma ja olema teistele, sealhulgas lastele, paremaks eeskujuks.

Terve Eesti Sihtasutuse tegevjuhi Keit Fomotškini sõnul on rohke alkoholitarvitamine saanud osaks kultuurist ja sedasi jätkates taastoodame olemasolevaid käitumismustreid, kujundades sarnaselt ka järeltuleva põlve alkoholisse suhtumist ning nende tarbimisharjumusi.

“Kui me täiskasvanutena teadvustame, miks ja kuidas alkoholi tarvitame ning purjusolekut taunima hakkame, siis oleme esimese suure sammu alkoholikultuuri ümbermõtestamise teekonnal edasi astunud ja saame vajalikud teadmised ning eduka käitumismustri kinkida ka lastele,” lisas Fomotškin.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada