Õed kutsuvad terve südame ja naha infopäevale

Õed kutsuvad terve südame ja naha infopäevale

Õdede Liit korraldab Võrus terviseinfopäeva „Tervest südamest terve nahani”. Osalemine on tasuta, soovijatel mõõdetakse viit tervisenäitajat ning antakse personaalset tervisenõu.

”Suuremates linnades on terviseinfo kättesaadavus ja juurdepääs nõustamisele oluliselt parem kui mujal Eestis. Seega otsustasime võrulastele lähemale tulla ning kohapeal õendusabi praktilisi võimalusi näidata. Hoolitsus patsiendi eest ja nõustamine on õendusabi üks olulisem osa,” ütles Eesti Õdede Liidu juhatuse liige ning infopäevade peakorraldaja Tiiu Kõrran.

Infopäeval räägib südametervisest ja selle hoidmisest südame- ja veresoonkonnahaigusi põdevaid patsiente nõustav õde Veevi Hõrak. Nahahaigustega patsiente nõustav õde Tiiu Kõrran räägib nahast kui organismi kaitseorganist ja sellest, mida tasub teada ja meeles pidada naha eest hoolitsemisel. Võrumaal pakutavaid õendusabi võimalusi tutvustavad piirkonnas töötavad iseseisvaid õendusabiteenuseid osutavad pereõed, koduõed ja kooliõde.

Infopäeva teises pooles saavad osalejad lasta mõõta oma veresuhkru- ja kolesteroolitaset, vererõhku, pulsisagedust ning lasta määrata keha rasvasisaldust, võimalus on saada individuaalset tagasisidet ja tervisenõu Võrumaa asjatundlikelt õdedelt. Kohapeal on saadaval terviseinfo materjalid.

"Eesti Õdede Liit soovib maakonnakeskustes teabepäevade korraldamisega suurendada inimeste teadlikkust sagedasematest kroonilistest terviseprobleemidest, jagada haigusi ennetavat infot ning anda soovitusi haigustega toimetulekuks ja vaevuste leevendamiseks. Eelmistel infopäevadel Valgas, Viljandis ja Rakveres saime hulgaliselt positiivset tagasisidet, mis näitab, et tervisenõustamise vajadus on väga suur,” lisas Tiiu Kõrran.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada