Suurel liikumispäeval kõnniti ümber maakera

Suurel liikumispäeval kõnniti ümber maakera

22. aprillil südamenädala lõpetanud suurel liikumispäeval „Sinu sammud loevad“ lõi kaasa üle Eesti kokku 7499 registreeritud osalejat, kes läbisid kas kõndides, joostes või rattaga sõites 41 714 kilomeetrit - seda on enam kui maakera ümbermõõt.

Osalejatest 4703 olid naised ja 2796 mehed. Keskmine läbitud distants inimese kohta oli seitse kilomeetrit. 

Pühapäevastele erinevatele liikumisüritustele, mida Tervise Arengu Instituudile teadaolevalt oli 13 maakonnas kokku 74, lisanduvad veel 7055 inimest, kes osalesid teistel südamenädala jooksul peetud avalikel üritustel. Südamenädalal lõi kaasa ka arvukalt lasteaedu, koole ja töökohti, samuti spordiklubisid, kuid neis peetud ettevõtmised selles statistikas ei kajastu.

Suur liikumispäev toimus südamenädala raames teist aastat. 2011. aastal jäi osalejate arv samasse suurusjärku, kuid tänavu tõusis osalenud meeste arv ning keskmine läbitud distants suurenes kilomeetri võrra.

Suurematest linnadest olid pühapäeval liikumispäeva tähistamas Tallinn, Narva, Kohtla-Järve, Võru, Kuressaare, Haapsalu, Otepää, Rapla, Kunda, Jõgeva, Paide ja Kärdla. Maakondadest oli enim üritusi Valgamaal, Jõgevamaal, Saaremaal, Ida-Virumaal ja Raplamaal.

Südametervisele teevad head ühtlase koormusega tegevused nagu kõndimine, matkamine, kepikõnd, jooks, jalgrattasõit, tantsimine, sõudmine, ujumine, vesiaeroobika, suusatamine, uisutamine ja rulluisutamine. Euroopa Kardioloogide Selts soovitab südame kaitsmiseks kolm kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas. Südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte intensiivsus. 

Südamenädalat peetakse iga aasta aprilli kolmandal nädalal.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada