Õdede liit kutsub terve naha infopäevale

Õdede liit kutsub terve naha infopäevale

Eesti Õdede Liit korraldab Rakveres terviseinfopäeva „Terve ja hoolitsetud nahk igas eas”.

"Eesti Õdede Liit soovib maakonnakeskustes teabepäevade korraldamisega suurendada inimeste teadlikkust sagedasematest kroonilistest terviseprobleemidest, jagada haigusi ennetavat infot ning anda soovitusi haigustega toimetulekuks ja vaevuste leevendamiseks. Eelmistel infopäevadel Valgas ja Viljandis saime hulgaliselt positiivset tagasisidet, mis näitab, et tervisenõustamise vajadus on väga suur,” ütles Eesti Õdede Liidu juhatuse liige ning infopäevade peakorraldaja Tiiu Kõrran.

Tasuta infopäeval räägib nahahaigustega patsiente nõustav õde Tiiu Kõrran nahast kui organismi kaitseorganist ja sellest, mida tasub teada ja meeles pidada naha eest hoolitsemisel ning missugused muutused nahas võivad tekkida ealiste iseärasuste tõttu. Rakvere haigla õde Jekaterina Šteinmiller tutvustab hooldusravi võimalusi terviseabi ja hoolitsuse pakkumisel abivajajatele. AIDSi ennetustööst räägib õde Moonika Pilli. Lääne-Virumaal pakutavaid õendusabi võimalusi tutvustavad iseseisvaid õendusabiteenuseid osutavad pereõed, koduõed ja kooliõde.

Infopäeva teises pooles saavad osalejad lasta mõõta oma veresuhkru- ja kolesteroolitaset, vererõhku, pulsisagedust ning lasta määrata keha rasvasisaldust, võimalus on saada individuaalset tagasisidet ja tervisenõu Lääne-Virumaa asjatundlikelt õdedelt. Kohapeal on saadaval terviseinfo materjalid.

”Oluliste tervisenäitajate nagu vererõhu ja kolesterooli soovitud piirides hoidmiseks on vajalik teada oma tegelikke tervisenäitajaid. Suuremates linnades on info kättesaadavus ja ka juurdepääs nõustamisele oluliselt parem kui mujal Eestis. Seega otsustasime virulastele lähemale tulla ning kohapeal õendusabi praktilisi võimalusi näidata. Nõustamine ja hoolitsus patsiendi eest on õendusabi oluline osa,” lisas Tiiu Kõrran.

Rakveres toimuv infopäev on sarjas kolmas üritus Eesti Õdede Liidu terviseedenduslikust programmist.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada