Tervisemurele otsitakse lahendust Kliinik.ee-st

Tervisemurele otsitakse lahendust Kliinik.ee-st

Iga viies eestimaalane on mõnest internetiportaalist tervisealast infot otsinud. Värskest uuringust selgub, et terviseportaalidest kasutatakse terviseinfo otsimiseks sagedamini Kliinik.ee-d.

Haigekassa ja sotsiaalministeeriumi tellitud uurinhust selgub, et terviseinfo otsimiseks kasutatakse enim erinevaid üldiseid otsingumootoreid: Google (34% infot otsinud  312-st  vastajast), Neti (11%), harvemini Yandex, Delfi jne.

Muudest portaalidest mainitakse enim selliseid veebilehti nagu kliinik.ee (9%), arst.ee (8%), inimene.ee (7%), tervis.ee (6%) ja perekool.ee (4%).

uuring 
Praktilist informatsiooni tervise, haiguste ja vigastuste ennetamise võimaluste ning krooniliste haigustega toimetuleku kohta sooviksid elanikud saada eelkõige interneti vahendusel – internetti nimetab ühe soovitava allikana 45% vastajaist. Väga olulisteks allikateks peetakse veel televisiooni (38%), trükimeediat (35%) ja perearstilt saadavaid brošüüre (29%).

Iga viies eestimaalane (21%) on mõnest internetiportaalist tervisealast infot otsinud. Aktiivseimad internetiportaalide kasutajad on siinkohal olnud kõrgharidusega ja 20-49-aastased inimesed, ennekõike naised. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada