Teadlane koostas lastele oma ravimtaimeraamatu

Teadlane koostas lastele oma ravimtaimeraamatu

Ain Raali spetsiaalselt lastele kirjutatud värviliste piltidega teos "Sinu ravimtaimed" tutvustab 12 Eesti levinumat ravimtaime lihtsas ja lastele arusaadavas võtmes ning on mõeldud eelkooliealistele ja nooremale koolieale.

TÜ farmakognoosia dotsent Ain Raali hinnangul on Eesti arvatavasti üks ravimtaimeteemaliste raamatutega paremini varustatud riike maailmas, lastele aga oma teatmeteost selles vallas polnud.

„Eestlased on loodusega tihedalt seotud ja ravimtaimededga puutuvad lapsed kokku juba varakult. Kes poleks titena kõhuvalu puhul kummeliteed joonud? Kuidas aga kummel ise välja näeb, seda ei pruugi kõik lapsed kohe teada. Siis ongi raamat abiks,“ ütles Ain Raal.

Tema sõnul ei tohiks aga lapsi sugugi alahinnata ja sestap pistis ta raamatusse ka mõned keerulisemad sõnad, nagu farmatseut ja proviisor. „See ärgitab järele uurima, millega tegu. Minu meelest pole probleem selles, et lapsed vaatavad liiga palju televiisorit või istuvad arvutis. Probleem tekib siis, kui meie ei oska neile pakkuda väärikat alternatiivi omamaiste mängude ja raamatute näol, mis muu kraami üles kaaluvad. Loodetavasti aitab ravimtaimeraamat lapsi sammukese loodusele lähemale,“ arvas Raal.

Fotol: raamat "Sinu ravimtaimed"

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada