Ravimiameti peadirektor: geneeriliste ravimite kasutamine võiks veel suurem olla

Ravimiameti peadirektor: geneeriliste ravimite kasutamine võiks veel suurem olla

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp möönis, et kuigi geneeriliste ravimite kasutamine on viimasel ajal kasvanud, võiks see siiski olla suurem.

Inimeste kulutused ravimitele on vähenenud, kuna senisest enam on hakatud samaväärse toimega ravimite hulgast valima soodsamaid, sh rohkem kasutama geneerilisi ravimeid.

Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp möönis, et kuigi geneeriliste ravimite kasutamine on viimasel ajal kasvanud,  võiks see siiski olla suurem. „Eestis on geneeriliste ravimite kasutamise osakaal 35%, samal ajal kui näiteks Inglismaal ja Saksamaal oli see nende ravimite osas, mida patent enam ei kaitsnud, mõned aastad tagasi üle 60-70%. Ka Eestis võiks geneeriliste ravimite kasutamine olla suurem. Julgustan kõiki inimesi geneerilisi ravimeid kasutama, sest need on sama tõhusad, ohutud ja kvaliteetsed kui originaalravimid“, täpsustas Raudsepp.

„Kuna samaväärsete originaalravimite ja geneetikute toimes erinevusi ei ole ning vahe on vaid hinnas, siis soovitame patsiendil valida omale hinnalt sobivaim“, toonitas ka Perearstide Seltsi esinaine Diana Ingerainen.

Samal teemal:
Omaosalus ravimite ostmisel on vähenenud ligi euro võrra

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada