Uuring: pea pooled Eesti elanikest sooviksid osta käsimüügiravimeid ka tavakauplustest

Uuring: pea pooled Eesti elanikest sooviksid osta käsimüügiravimeid ka tavakauplustest

Turu-uuringute ASi uuringust selgub, et ligi pooled vastanuist suhtuvad käsimüügiravimite müügikanalite laiendamisse positiivselt.

Uuringu tellija, Ravimitootjate Liidu juhi Riho Tapferi sõnul oli uuringu eesmärgiks hinnata rahva ootusi käsimüügiravimite kättesaadavuse osas ning selgitada elanikkonna suhtumist käsimüügiravimite müügikohtade laiendamisesse.

Uuringu läbiviija Turu-uuringute ASi uuringujuht Iivi Riivits-Arkonsuo sõnul võib uuringutulemustele tuginedes öelda, et eestlased jagunevad laias laastus kaheks - pooled soovivad, et käsimüügiravimeid oleks võimalik osta ka väljastpoolt apteeke teine pool arvab, et seda ei ole vaja. Arvestades, et ühiskonnas ei ole varem läbi viidud olulise ulatusega sellesisulist debatti võib seda tulemust positiivseks pidada.

Käsimüügiravimid on täna Eestis apteekide monopol kuigi mujal maailmas sh Skandinaavias on käsimüügiravimid kättesaadavad ka kauplustes. Kaupmeeste Liidu juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on jaekaubanduse poolt valmisolek käsimüügiravimite kauplustesse toomise osas olemas.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on üks eesmärke teha ravimid odavamaks ja kättesaadavamaks. E-apteegi eelnõu tuleb kindlasti, kinnitas Pevkur. Maapiirkondades võiks ministri sõnul piloteerida erilahendusi, näiteks apteegibussi. 

Septembrikuus läbiviidud  üleriigiline küsitlus hõlmas 1000 inimest üle Eesti  vanuses 15-74 eluaastat.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada