Viljandi haigla kutsub A-hepatiidi infopäevale

Viljandi haigla kutsub A-hepatiidi infopäevale

Viljandi haigla korraldab A-viirushepatiidi alase infopäeva, kuhu on oodatud Viljandi linna ja maakonna nii ettevõtjad kui elanikud.

Teabepäeval räägib Viljandi haigla nakkustõrje arst Ruth Männik sellest, mis haigus on Viljandimaal viimasel ajal levima hakanud A-viirushepatiit, kuidas seda ära tunda ja vältida. 

Läinud nädalal esines sel teemal Viljandi haigla personalile ning perearstidele ja -õdedele Tartu ülikooli infektsioonhaiguste õppetooli juhataja Matti Maimets, kes rõhutas, et suurim probleem ei ole hetkel mitte mõnikümmend A-hepatiiti haigestunut, vaid potentsiaalsed viiruse kandjad, kes meie seas ringi liiguvad, sest viimastel aastakümnetel paranenud hügieenikultuur on haiguse varem läbipõdenute ehk immuunsete inimeste osakaalu tugevalt kahandanud. 

Kuigi haigus on suuresti välditav piinlikult täpselt elementaarseid hügieenireegleid järgides, annab kindlaima kaitse siiski vaktsineerimine. Samuti on oluline, et mida suurem on vaktsineeritute osakaal kogukonnas, seda väiksem on võimalus, et haigusepuhang saavutab laialdase leviku. 

Pärast loengut pakub Viljandi haigla soovijatele tasulise teenusena võimalust testida A-hepatiidi antikehade olemasolu ehk varasema läbipõdemise võimalust ning end spetsialistidel kohapeal soodsalt vaktsineerida lasta (soovijatel palume kaasa võtta vaktsineerimispass). 

Samal teemal:
Kuidas pesta käsi? 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada