Sotsiaalne ärevus on ületatav

Sotsiaalne ärevus on ületatav

Sotsiaalselt ärevad, häbelikud ning suhtlemises ebakindlad inimesed satuvad sageli murdmatuna näivasse nõiaringi, kus nende kartlikkus peegeldub ärevates mõtetes, mis omakorda panevad neid käituma külmalt või eemalolevalt.

Sotsiaalset ärevust ja hirme on võimalik vähendada positiivsetele omadustele keskendudes. Victoria ülikooli teadlased rakendasid seda printsiipi, aidates uurimuses osalejatel keskenduda neid valdavate hirmude asemel väärtustele ja positiivsetele iseloomu omadustele, mis neid iseenese ja kaaslaste silmis väärtuslikuks muudavad.

Alustuseks täitsid uurimuses osalejad küsimustikud, andes ülevaate, kui turvaliselt tunnevad nad end suhetes oma pere, sõprade ja praeguse või potentsiaalse partneriga. Järgmiseks koostasid uurimuses osalejad oma isikliku pingerea 11 omadusest, mida nad pidasid enda kohta käivatest omadustest kõige tähtsamateks.

Uurimuse tulemused näitasid, et algselt end suhetes ebakindlalt tundnud katses osalejad olid aja jooksul enesekindlamaks ja avatumaks muutunud, vahendab ERR teadusportaal.Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada