Tervisele kasulik taimetee

Tervisele kasulik taimetee

Kohvi ja tee eelistajad ei peaks taimeteede kasulikkust tähelepanuta jätma. Uus uuring näitas, et taimeteede soodsad mõjud tervisele ei ole mitte ainult folkloor.

Bostoni teadlased vaatlesid kolme populaarseima taimetee joomisega kaasnevaid teaduspõhiseid toimeid tervisele, kirjutas Science Daily.

Kummeliteed on peetud rahustavaks tõmmiseks. Teadusuuringuid, mis tõestaksid kummeli rahustavat efekti, siiski tehtud ei ole. Küll aga avaldasid Bostoni teadlased ülevaateartikli, mis tõendas, et kummelil on mõõdukas mikroobide ja trombi tekke vastane toime.  

Leiti, et piparmünditeel on märkimisväärset mikroobide- ja viirustevastast toime. Samuti on piparmünditee tugev antioksüdant ja sel on kasvajate vastane toime. Lisaks võib tee mõjuda allergiavastaselt.

Uuringud näitasid, et hibiskitee alandas vererõhku eelhüpertensiooni ning kerge kõrgvererõhktõvega patsientidel.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

margoth plink
25.05.11 22:29
herbaalmeditsiini tervistav mõju on inimstel teada juba enne meie ajaarvamist.Minu arust aitavad paljude haiguste ja haiguslike seisundite puhul taimed 100%.Asi on nimelt selles,et inimesed ei tunne taimi ja ei oska neid enda tarbeks kasutada.Mul puudub küll arsti haridus,kuid inimest,keda näiteks nahahaiguse puhul dermatoloog aidata ei osanud,aitasin ma taimeraviga ja enam ta pole nahaarstile pidanud tagasi minema,emal,kellel diagnoosiks reumatoidartriit ja pidevad luu ja närvivalud,olen ma trunduvalt leevendanud taimeraviga valusid.Kes on bioloogias tugev,võiks ka ennast taimeraviga kurssi viia.Endal pakutakse vanust 20 aastat nooremaks,sest tean,milliseid taimi ja kus kasutada.Selline lugu.Nii et austame ja armastame taimi,õpime neid tundma ja hädad kaovad,nii lihtne see ongi.Kõikidele aga tugevat tervist ja päikest!
-51
   
+66
Reet Kaarmaa
25.05.11 04:43
Tulin PERHis puusa vahetusopilt/enne vahetatud vasak ja parem põlv.Kodus 5 päeva op12.Tekkis iiveldustunne hommikul, pearinglus,kõht kinni, röhitised,temp36,0digi.Kõrgvererõhutõbi,,,micardisplus,tromboosivastane pradaxa,arthrotec50,dolman.Haiglas peale oppi 135/85 vrererõhk.Ravimeid võtsin enne sööki rohke veega ,nagu oIII ortopeedias kästi.Plendili ja hjertemagnyli kästi mitte võtta.,millal hakkan uuesti ,ei tea.Perearstil puhkus.Pean enammasti lamama,arstile ei saa.Kas tellin kohe digilahangu,või saan digiretsepti.Ise välja kirjutada ei tohi,pole retseptiraamatut ja ega vist seaduslikku õigust.APPI ma pole ka IT fänn.Õnneks oskan inglise keelt,termineid ei valda ,siis arvuti ei suhtle minuga.Mis ma teen?
-42
   
+47

Lisa kommentaar

Saada