Populaarne rahvaravim aaloe võib tervist kahjustada

Populaarne rahvaravim aaloe võib tervist kahjustada

Hariliku aaloe sisaldusega toidulisandid ja joogid peaksid aitama säilitada soolkonna tervist — vähemalt väidavad nii taimedega ravitsejad. Nüüd on aga hoiatussignaali andnud USA riiklik toksikoloogiaprogramm NTP, millega seotud teadlased avastasid, et rottidel, kellele oli antud selle mahlase taime ekstraktiga segatud vett, tekkisid seedekulglas kasvajad.

Närilistele anti suhteliselt suuri annuseid hariliku aaloe (Aloe barbadensis) lehtede ekstrakti kahe aasta vältel. Ekstrakti 1,5-kaaluprotsendilist vesilahust saanud emastest rottidest haigestus halva- või healoomulistesse jämesoolekasvajatesse 39 protsenti, isastest 74 protsenti. Ekstraktilahuse asemel puhast joogivett saanud rottidel kasvajaid ei tekkinud, vahendab Forte ajakirja New Scientist.

Tavalisest rohkem kasvajaid ei ilmnenud ka sama suuri annuseid saanud hiirtel— ent rotte peetakse inimterviseriskide hindamisel paremaks mudeliks, kuna need soolestikubakterid, mis aaloe osiseid töötlevad, on hiirte soolkonnas jaotunud teistmoodi.

Seni pole aga selge, millised on mõjud inimestele, kes tarbivad aaloesisaldusega tooteid igapäevaselt osana „naturaalse tervishoiu“ režiimist.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada