4 nippi: kuidas kraadida

4 nippi: kuidas kraadida

Palavik pole oodatud külaline ning enamik meist ei kasuta termomeetrit igapäevaselt. Selgub, et kraadiklaasi kasutamine ei olegi alati nii lihtne, kui tundub. Siin on mõned lihtsad näpunäited.

Tartu Kaubahalli apteegi juhataja Reine Saumani sõnul ei oska inimesed ihusoojust lihtsalt mõõta. „Elektroonilised kraadiklaasid on mõeldud eelkõige rektaalseks mõõtmiseks. See viis on mujal maailmas levinud, meie inimestele aga harjumatu,“ toob ta välja esimese tõsiasja.

Elektroonilise kraadiklaasiga saab õige kehatemperatuuri kätte ka kaenla alt, kuid kuna kaenlaalune on väliskeskkonna mõjutustele avatud, vajab termomeeter seal soojenemiseks pikemat aega, kirjutab Õhtuleht. „Pärast esimest piiksu ei maksa kraadiklaasi kaenla alt välja võtta, kuid seda ei tohi sinna ka kümneks minutiks unustada, siis kaob kraadiklaasilt pilt,“ õpetab Reine Sauman. Elavhõbedaasendajaga kraadiklaasid tuleb aga alla lüüa kehasoojalt. „Kui see jahtub, seda enam miskipärast alla lüüa ei jaksa,“ teab apteeker ka oma kogemustest.

Perearstikeskuse Sinu Arst pereõde Eneli Liivamäe lisab veel ühe tarkuse: „Elektrooniliste kraadiklaaside puhul tuleks vältida mitut järjestikust kraadimist – siis näitavad nad temperatuuri tegelikust rohkem. Kraadimise vahe võiks olla umbes 10 minutit.“

Samal teemal:
Küsi tervisemure kohta perearstilt.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada