10. märtsil tähistatakse rahvusvahelist neerupäeva

10. märtsil tähistatakse rahvusvahelist neerupäeva

Rahvusvahelist neerupäeva on tähistatud juba aastaid eesmärgiga juhtida tähelepanu kroonilise neeruhaiguse sagedasele esinemisele ja varajase avastamise võimaluste tutvustamisele.

Krooniline neeruhaigus on sageli hiiliva alguse ja kuluga, sageli ka ilma inimesele tuntavate vaevusteta ja ilma nö spetsiifiliste tunnusteta. Kahjuks kaasneb haigusega neerude kahjustus ning südame- ja veresoonkonna haiguste teke ja kiirem süvenemine, mistõttu ongi tänavuse neerupäeva loosung:

Kaitse oma neere ja päästa süda!

Eesti nefroloogid kutsuvad üles elanikke ja arste mõõtma vererõhku ja teostama uriinianalüüsi neil, kel on suurem risk haigestuda neeruhaigustesse. Neeruhaiguse riskitegurid on diabeet, kõrge vererõhk, ülekaalulisus, vanus üle 50 aasta, suitsetamine ja perekonnas esinenud südame- ja neeruhaigus või diabeet. Neerupäevad keskenduvad elanike ja ka arstide teavitamisele neeruhaigustest ja uriini analüüsi tähtsusele varajase neeru- ja südamehaiguse avastamisel.

Patsientidele:

1) telefonikonsultatsioonid kolmapäeval, 9. märtsil kl. 10.00 - 12.00

Põhja-Eesti Regionaalhaigla tel: 6 171 215

Lääne-Tallinna Keskhaigla: 6 511 455

Tartu Ülikooli Kliinikum: 7 318 272

2) infotund patsientidele ning nende pereliikmeile Tartu Ülikooli Kliinikumis, L. Puusepa 8, A. Linkbergi nim auditooriumis kl. 11.00-12.00: kliinikumi neeruhaiguste arstid nõustavad patsiente, kohapeal saab mõõta vererõhku, samas on ka võimalus teha uriini analüüsi, soovijaile jagatakse infomaterjale.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada