Kas šokolaad tekitab vistrikke?

Kas šokolaad tekitab vistrikke?

Ehk on emadel lõppude lõpuks siiski õigus: väikese eeluuringu andmetel võib šokolaad soodustada akne tekkimist.

Noormeestel, kes sõid kuni 220 grammi šokolaadi, kasvas keskmine vistrike arv ülijõudsalt vähem kui neljalt isegi kuni seitsmekümneni.

Mida rohkem šokolaadi söödi, seda enam vistrikke tekkis. See järeldus kinnitab üldlevinud arvamust, et šokolaad soodustab akne ägenemist, märkis üks uuringu autoritest, Miami Ülikooli Milleri arstiteaduskonna teise aasta üliõpilane Samantha Block.

Siiski ei tõesta see uurimus, et šokolaadi ja akne vahel valitseb põhjuslik seos, vahendab WebMD.

Block uuris koos kolleegidega kümmet aknediagnoosiga meest vanuses 18–35 eluaastat. Uuringu vältel võisid nad süüa korraga nii palju kõrge kakaosisaldusega šokolaadi kui tahtsid ehk maksimaalselt kuni kolm 220-grammist tahvlit. Seejärel paluti neil ühe nädala jooksul järgida oma tavapäraseid toitumisharjumusi ehk šokolaadi vältida.

Uuringu alguses oli katsealustel keskmiselt kolm vistrikku. Neljandaks päevaks oli neil aga juba keskmiselt 13 ja nädala lõpuks 18 vistrikku.

Ameerika Dermatoloogiaakadeemia (American Academy of Dermatology) aastakoosolekul tutvustatud uurimistulemuste kohaselt oli osalejatel, kes sõid vähem kui ühe 110-grammise šokolaaditahvli, nädala pärast vähem kui 10 vistrikku.

Kuid noormeestel, kes sõid kõige enam šokolaadi ehk umbes 220 grammi, oli seitsmendaks päevaks tekkinud keskmiselt 70 vistrikku. „Need arvud räägivad enda eest,“ lisas Block.

Eelmistes samateemalistes uurimustes kasutati magustatud šokolaadi, mis sisaldab suhkrut, piima ja muid koostisaineid, mis võivad samuti seda nahaprobleemi süvendada, kommenteeris Miami Ülikooli kliinilise dermatoloogia teadur Caroline Caperton (MD, MSPH).

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada