Hea ööune saladus on ülestehtud voodi

Hea ööune saladus on ülestehtud voodi

Kas vähkrete öö otsa unetult voodis? Enne kui sirutate käe unerohutableti järele, oleks targem ehk magamistuba tolmuimejaga üle käia, voodipesu ära vahetada ja lohku vajunud madrats minema visata.

USA riikliku uneuuringute sihtasutuse National Sleep Foundation tellimusel korraldatud uuringust selgus, et inimesed magavad palju paremini siis, kui magamistuba on hubane ja puhas.

Ühingu esimeses „magamistoauuringus“ küsiti nii hea kui kehva unega inimestelt, millist mõju avaldavad magamistoas valitsevad tingimused nende ööunele.

„Tervise- ja käitumisprobleemide mõju unele on palju uuritud, kuid siiani ei olnud sedavõrd põhjalikult analüüsitud magamistoas valitsevate tingimuste seost unega,“ ütles sihtasutuse tegevjuht David Cloud terviseuudiste portaalile WebMD. „Ausalt öeldes oli üllatav, et meie meeltel – sellel, mida me kompides ja nuusutades tunneme – on nii oluline osa.“

Uuring põhines 1500 juhuslikult valitud USA elaniku küsitlusandmetel. Kõik küsitletud olid vanuses 25–55 eluaastat.

Vähem kui pooled (42%) märkisid enda kohta, et neil on hea uni, s.t nad magavad hästi igal ööl või peaaegu igal ööl, vahendab WebMD.

Muid küsitlustulemusi:

  • Seitse inimest kümnest märkisid, et nad teevad voodi ära iga päev või peaaegu iga päev. Need, kes alati voodi üles tegid, magasid 19% suurema tõenäosusega enamikul päevadel hästi.
  • Üheksa inimest kümnest pidasid mugavat madratsit ja patja hea ööune jaoks oluliseks, mõnevõrra vähem küsitletuid pidas sama tähtsaks mõnusat voodipesu.
  • Umbes kaks kolmandikku kuni kolm neljandikku vastanutest märkisid olulistena ära jaheda toatemperatuuri ja värske õhu ning hämara, vaikse ja korras magamistoa.
  • Kuus inimest kümnest vahetasid voodipesu kord nädalas või sagedamini ja umbes kolm neljandikku küsitletutest märkisid, et nad magavad paremini siis, kui voodipesu lõhnab värskelt.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada