Juhid joovad rohkem kui töölised

Juhid joovad rohkem kui töölised

Statistika näitab, et juhtivatel kohtadel töötavad inimesed tarbivad rohkem alkoholi kui samaealised füüsilise töö tegijad.

Briti Statistikaameti avaldatud eluviisiuuring keskendus täiskasvanud brittide harjumustele 2009. aastal.

Juhtivtöötajad tarbisid nädalas keskmiselt 13,5 ühikut alkoholi, töölised aga 10,7 ühikut, vahendab BBC.

Lisaks selgus uuringust, et mõnevõrra oli vähenenud ka alkoholist põhjustatud surmajuhtumite arv.

Kehtivate soovituste kohaselt ei tohiks korrapäraselt tarbitav päevane alkoholikogus meestel ületada 3–4 ühikut ja naistel 2–3 ühikut.

Selle uuringu andmetel ületas aga 41% mees- ja 35% naisjuhtidest soovitatud alkoholikogust küsitlusele eelnenud nädala jooksul vähemalt ühel korral.

Mis puutub purjutamisse, mida määratletakse meestel enam kui kaheksa alkoholiühiku tarbimisega ja naistel enam kui kuue ühiku tarbimisega, siis 23% meestest ja 15% naistest, kes töötasid juhtival kohal, olid küsitluseelsel nädalal vähemalt üks kord sellises koguses alkoholi tarbinud.

Tööliste hulgas oli vastav näitaja meestel 19% ja naistel 11%.

Heategevusühingu Drinkaware peadirektor Chris Sorek märkis, et suur alkoholitarbimine tippspetsialistide seas on pigem „kultuuriküsimus“:

„Kuigi igal erialal on ikka veel oma kindel nn joogikultuur, ei ole üllatav, et juhid joovad rohkem kui töölised. Koosolekutel ja muudel koosviibimistel võivad töötajad tunda survet alkoholi tarbida. Lisaks on ju üldteada, et pärast väsitavat tööpäeva koju saabudes aitab just naps paljudel pingeid maandada.“

Samal teemal:
Tee alkoholitest siin

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada