Lähisuhted ei välista viletsat suhtlemisoskust

Lähisuhted ei välista viletsat suhtlemisoskust

Paljud inimesed ei oska lähedastega nii hästi suhelda kui nad ise seda arvavad.

Värske uurimuse kohaselt ei lävi abikaasad teineteisega alati sugugi oskuslikumalt kui võhivõõrad.

„Üldlevinud arvamuse kohaselt suhtleme lähedaste sõpradega paremini kui võõrastega. Ent lähedustunne võib panna meid oma suhtlemisoskust üle hindama: seda nähtust nimetatakse läheduse ja suhtlemise vaheliseks nihkeks,“ sõnas ülikooli pressiteates uurimuse kaasautor, Chicago Ülikooli psühholoogiaprofessor Boaz Keysar.

Uuringusse oli kaasatud 24 abielupaari, kes osalesid teadlaste palvel katses, kus kaks paari istusid, seljad vastamisi, ja pidid ära arvama mitmetimõistetavate fraaside täpse tähenduse.

Uurimuse autorid märkisid, et abikaasad hindasid oma suhtlemisoskust paremaks kui see tegelikult oli, kirjutab HealthDay News.

„Kui naine ütleb „Siin on nii palav, et peab end varsti paljaks koorima“, andes mehele märku, et ehk võiks konditsioneeri sisse lülitada, võib mees tema üllatuseks tõlgendada neid sõnu hoopis ujeda romantilise lähenemiskatsena,“ kommenteeris pressiteates uurimuse autor Kenneth Savitsky, Massachussetsi osariigis Williamstownis asuva Williamsi Kolledži psühholoogiaprofessor. „Kuigi abikaasad eeldasid, et nende teinepool saab neist paremini aru kui mõni võhivõõras, ei mõistnud viimased neid sugugi halvemini kui oma abikaasa.“

Savitsky lisas: „Mõned paarid võivad küll teineteise „mõtteid lugeda“, aga ehk mitte nii hästi kui nad ise arvavad. Kuna me kõik kiirustame ja meil on mõttes sada muud asja, siis ei pööra me enam kaaslase vaatepunktile enam nii palju tähelepanu – just seetõttu, et oleme temaga väga lähedased.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada