Lemmikloomad voodis - ohtlikumad kui lutikad?

Lemmikloomad voodis - ohtlikumad kui lutikad?

Lutikatest võib näha õudusunenägusid, kuid tõeliselt ohtlikuks võivad osutuda hoopis teiega voodit jagavad lemmikloomad.

USAs läbiviidud küsitluse kohaselt uinub umbes 56% koerapidajatest ja 62% kassisõpradest voodis koos oma lemmikuga. Sarnased teadaanded Ühendkuningriigist, Hollandist, Prantsusmaalt ja Jaapanist näitavad, et tegemist ei ole pelgalt ameerikaliku veidrusega.

Need armsad lemmikud kannavad endaga kaasas vastikuid pisikuid, kõhuusse ja haigusi, märkisid Bruno B. Chomel (DVM, PhD) California Ülikooli Davise linnakust ja Ben Sun (DVM) California osariigi tervishoiuametist.

„Lemmikloomaga koos magamine võib küll pakkuda lohutust, kuid sellel on ka oma varjuküljed,“ kirjutavad eelmainitud autorid USA haiguste tõrje- ja ennetuskeskuse ajakirja Emerging Infectious Diseases värskes numbris.

Seejuures ei peeta silmas sugugi ainult väikesi neljajalgseid. Chomel ja Sun viitavad terviseuudiste portaalis WebMD hiljuti avalikustatud uuringule, mille kohaselt 62% väikestest, 41% keskmise suurusega ja 32% suurtest koertest magab oma peremehe voodis.

Chomel ja Sun soovitavad lemmikloomaomanikel külastada korrapäraselt loomaarsti ja lasta teha kõik vajalikud vaktsineerimised.

Kuna suuremas ohus on pigem lapsed kui täiskasvanud, ei peaks laskma väikelastel ja nõrga immuunsüsteemiga inimestel koos neljajalgse lemmikuga magada ega viimasel neid limpsida või lausa üle lakkuda, hoiatab WebMD.

Lisaks peaks lakutud koha kohe vee ja seebiga puhtaks pesema, eriti kui lemmikloom limpsis lahtist haava.

„Meie kogutud andmete põhjal ei soovita me inimestel, eriti lastel ja nõrga immuunsüsteemiga inimestel, koos lemmikloomaga magada või neid pidevalt musitada,“ lisasid Chomel ja Sun.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada