Mida teha kõhugrippi haigestumisel?

Mida teha kõhugrippi haigestumisel?

Mida teha, kui olete jäänud kõhugrippi, mida kutsutakse ka viiruslikuks gastroenteriidiks?

„See viirus põhjustab iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust, väsimust, palavikku ning pea- ja lihasevalu. Kuigi see viirusnakkus ei ole tavaliselt raske haigus, võib sellega kaasneda tõsiseid tüsistusi, näiteks veekaotus, mis võib osutuda ohtlikuks eeskätt väikelastele ja eakatele,“ märkis New Jersey osteopaatilise meditsiini kooli ning meditsiini- ja stomatoloogiakõrgkooli perearst dr Christopher Zipp kooli pressiteates.

Zipp andis kõhugripiga toimetulemiseks järgmised soovitused, vahendab portaal HealthDay News:

  • Jooge veekaotuse vältimiseks palju vedelikku. Eelistage vett või lahjat mahla. Vältige karastus- ja spordijooke, kuid neid võib anda haigetele, kes ei talu eelnimetatud vedelikke.
  • Võtke valu ja palaviku leevendamiseks käsimüügist kättesaadavaid valuvaigisteid, mis ei sisalda aspiriini, näiteks atsetaminofeeni, vastavalt pakendi infolehele.
  • Puhake võimalikult palju.
  • Püüdke vältida viiruse levimist. Visake kohe ära kasutatud pabertaskurätikud ja peske tihti käsi. Gripihaige määrdunud voodipesu ja riideid ei peaks pesema koos muu pesuga.
  • Jätkake tööl või koolis käimist alles siis, kui olete täiesti terve. Kõhugripi põdejad võivad teisi nakatada 72 tunni jooksul pärast enesetunde paranemist.

„Paljud tunnevad end juba paari päeva pärast paremini, kuid võtke kindlasti oma perearstiga ühendust, kui teil või mõnel teie pereliikmel esineb eriti ränki haigusnähte, näiteks ohjeldamatut oksendamist või kõrget palavikku, mis ei lähe alla ega allu käsimüügiravimitele,“ lisas ta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

6 kommentaari

Olen haige
23.12.16 22:31
Eile haigestusin, kuid ole joonud palju vett, söönud riisi ja terve päeva maganud. Palavik on nüüd alla läinud ja kõhus keerab ainult natuke.
-312
   
+275
Hellu
17.12.16 09:04
Kõtu valutab 😂
-282
   
+309
o'kastraat
26.01.15 23:10
Eriti abitu tunne ikka ja iga paari tunni tagant peab oksendama... Isegi vesi ei püsi sees:( Proovin kummeliteed, äkki teeb paremaks.
-305
   
+399

Lisa kommentaar

Saada