Lastetud paarid toituvad tervislikumalt

Lastetud paarid toituvad tervislikumalt

Kuigi ütlus, et lapsed ajavad vanemad hauda, on ilmselge liialdus, selgub Ühendkuningriigis valminud uurimusest, et lastetud paarid toituvad tervislikumalt kui lastega pered.

Teadlased analüüsisid Ühendkuningriigi riikliku uuringu andmeid 7014 perekonna kohta, kes pidasid 2003. ja 2004. aastal kahe nädala jooksul toiduostupäevikut.

Suurema sissetulekuga pered sõid teistest rohkem liha ning värskeid puu- ja köögivilju. Suhkru ja rasvade tarbimist mõjutas enim vanus: neid ostsid vähem just vanemad inimesed, kirjutab NY Times.

Kuid vahest kõige üllatavam on ajakirja European Review of Agricultural Economics detsembrinumbris avaldatud värske uurimus, mille kohaselt toitusid kõige tervislikumalt leibkonnad, kus ei olnud lapsi.

Isegi pärast selliste tegurite nagu sissetulek, vanus jms mõju välistamist oli selge, et peredes, kus ei olnud lapsi, tarbiti kahe nädala jooksul pea kaks kilo rohkem puu- ja köögivilju pereliikme kohta kui lastega peredes.

Lastega pered tarbisid küll vähem liha, kuid rohkem piimatooteid, teraviljatooteid ja kartuleid.

„Selle uurimuse tulemused vaid kinnitavad seda, mis meile kui lapsevanematele on juba ammu teada,“ lisas uurimuse autor Richard Tiffin, Readingi Ülikooli majandusprofessor Inglismaalt. „Mitmesugustel sotsiaalsetest muutustest tingitud põhjustel on lastega perede söögisedel üldiselt vähem tervislik.“

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada