Puudutuse tervistav jõud

Puudutuse tervistav jõud

Näib, et puudutamine on nii keha kui vaimu imeravim, olgu siis tegu käepigistuse, tugeva kallistuse või lõdvestava massaažiga.

Olenemata sellest, kas teid puudutatakse või puudutate teie kedagi, mõjub see teie tervisele hästi: alandab vererõhku ja pulsisagedust, tugevdab immuunsüsteemi ja leevendab valu – ning teeb teid õnnelikumaks ja rahulikumaks.

Kuidas aga seda teadmist oma tervise heaks ära kasutada, selleks annab CNN nõu.

Massaaž

Me kõik teame, kui hästi aitab massaaž pingeid maandada. Tegu ei ole vaid mõjuga psüühikale: lisaks lõdvestab masseerimine lihaseid, aeglustab südame tööd, alandab normaalsest kõrgemat vererõhku ja stressihormoon kortisooli taset. Lõõgastunud olekus suudab keha end ümber häälestada ja „laadida“. Tulemuseks on tugevam immuunsüsteem.

Kallistamine

Kallistamisel vabaneb organismis õnnehormoon oksütoksiin, mis aitab inimestel end üksteise seltsis turvaliselt ja kindlalt tunda, alandab kortisooli taset ja vähendab stressi. Vastavalt Põhja-Carolina ülikooli uurimistulemustele on naistel, keda nende kaaslased rohkem kallistavad, kõrgem oksütoksiini tase ning madalam vererõhk ja pulsisagedus.

Hoidke kallimal käest kinni

Armsamaga käsikäes kõndimisel on erakordselt rahustav mõju.

Kuid mis veelgi huvitavam: kui olete õnnelikus suhtes, vähendab käest kinni hoidmine stressist tingitud tegevust nii hüpotalamuses, mis alandab kortisooli taset kogu organismis, kui ka valu tajumisega seotud ajupiirkonnas, vähendades nii valuaistingute tugevust.

Armatsege

Pole uudis, et armatsemine ajal on kehad suures kokkupuutes ning organismis vallandub suurtes kogustes oksütoksiini ja heaolutunnet tekitavaid endorfiine, mis teevad meie meeleoluga lausa imet. Korrapärane seks toob kasu ka füüsisele, vähendades ehk isegi haigestumise sagedust. Pennsylvania osariigis Wilkes-Barre’is Wilkesi Ülikoolis korraldatud uuringu kohaselt oli nende inimeste süljes, kes seksisid kord või kaks nädalas, 30% rohkem infektsioonidega võitlevaid immunoglobuliine A (IgA) kui nende veres, kes harvem armatsesid.

Silitage lemmiklooma

Kui teil on lemmikloom, olete kindlasti märganud, et olete rahulikum sel ajal, kui oma hoolealust kõrva tagant sügate. Uurimused näitavad, et koera paitamine langetab vererõhku, eriti kui tegu on tuttava ja südamelähedase koeraga.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

veldal@hot.ee
06.01.11 22:13
See on väga hea artikkel,seda võiks levitada igas lehes,ajakirjades.Ma ise(endine füsioteraapia med. õde) viljelen muundetehnika õpetamisega abielupaaridele,s.t.käte ja jalgade massaazi teatud närvipunktide piirkonnas, vastastikku.Minu põhimõte on see,et selle asemel,et niisama istuda teleri ees ja õllekest,veini "libistada",võiksid abielupaarid ja samuti kõik pereliikmed teha üksteisele käe-jala massaazi muundetehnika põhimõttel.See tehnika on väga lihtne ja tõhus - maandab stressi ja peavalu kaob mõne minuti järel.See tegevus liidab pereliikmeid.Ei tasu karta,et midagi valesti läheb,on tarvis head pealehakkamist ja see tegevus muutub heaks harjumuseks ja distsiplineerib,sest jalad peavad puhtad olema,ei tohi olla higised.(www.muundetehnika.ee)
-141
   
+190

Lisa kommentaar

Saada