Taimetee on haiguse puhul vaid abistav vahend

Taimetee on haiguse puhul vaid abistav vahend

Taimeteedesse võiks suhtuda kui abistavatesse vahenditesse ning raskemate või krooniliste hädade puhul peaks kindlasti konsulteerima arstiga, kes määrab asjakohase ravi.

Ravimiameti ravimite osakonna juhataja asetäitja kohusetäitja Ott Laiuse sõnul  tegeleb Ravimiamet tegeleb nende taimeteede järelvalvega, mis klassifitseeruvad ravimiteks. Sotsiaalministri vastavas määruses toodud taimede nimekirjas jagatakse taimed kolme eri kategooriasse - "V", "A" ja "AR". Ravimiteks peetakse neid tooteid, mis sisaldavad "A" või "AR" märkega drooge.

Kõik droogide pakendajad, kes soovivad käidelda tähistusega "A" või "AR" märgitud drooge ehk siis ravimiseaduse mõistes ravimeid, peavad taotlema vastava tegevusloa. Nende ettevõtete üle teostab ravimiamet ka järelevalvet, vahendab Tarbija24.

Toode võib kvalifitseeruda ravimiks ka juhul kui taim on küll "V" nimekirjas, aga tootele omistatakse meditsiinilisi näidustusi, see tähendab, et teepakil on kirjas konkreetsed haigused, mille raviks see on mõeldud.

Enamus taimeteesid liigituvad siiski toidu hulka ning nende toodete üle teeb järelevalvet veterinaar- ja toiduamet. Laiuse sõnul ei ole ravimiametile kaebusi taimeteede kvaliteedi kohta seni saabunud, aga ta lubas, et inimesed võivad kahtluste korral sellest ametile märku anda.

Samal teemal:
Päevakübarast on külmetushaiguste korral vähe abi


Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada