Koolitee alustamine tavalisest varem võib aidata tüdrukutel normaalkaalus püsida

Koolitee alustamine tavalisest varem võib aidata tüdrukutel normaalkaalus püsida

Värske uurimuse kohaselt on tavalisest varem kooliteed alustavad tüdrukud aastaid hiljem väiksema tõenäosusega ülekaalulised.

Teadlased analüüsisid USA riikliku pikaajalise noorteuuringu (National Longitudinal Survey of Youth) käigus kogutud andmeid pea 6000 tüdruku kohta, kirjutab HealthDay News.

Tüdrukud, kes läksid kooli varem kui enamik nende klassikaaslasi, olid tunduvalt väiksema tõenäosusega teismeeas ülekaalulised. Samas selgus, et tüdrukud, kes alustasid kooliteed oma klassikaaslastest hiljem, olid teismelistena suurema tõenäosusega ülekaalulised.

Uurimuse juhtautor Ning Zhang ja tema kolleegid Rochesteri ülikooli arstiteaduskonnast (University of Rochester School of Medicine) märkisid, et sama seos leiti ka poistel.

Uuringu tulemused avaldati 14. detsembril ajakirja Journal of Adolescent Health koduleheküljel.

Uuringu läbiviijate sõnul võib üheks teguriks, mis aitab selgitada varem kooliteed alustanud tüdrukute väiksemat kalduvust ülekaalulisusele, olla näiteks eakaaslaste mõju.

„Olenemata klassist on väiksemad tüdrukud koos suurematega, kes pööravad rohkem tähelepanu oma kehakaalule ja välimusele,“ sõnas Zhang ajakirja pressiteates.

Lisaks puutuvad tüdrukud, kes käivad tavapärasest suuremas klassis, koolis kokku üksikasjalikuma ja põhjalikuma tervise- ja toitumisalase teabega ning muuhulgas on neil võimalus osaleda edasijõudnutele mõeldud kehalise kasvatuse tundides.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada