Laste silmaprobleemi lahendamisel on nõeltest rohkem abi kui silmaplaastrist

Laste silmaprobleemi lahendamisel on nõeltest rohkem abi kui silmaplaastrist

Uuringu andmeil on nõelravi abil võimalik parandada laisa silma sündroomiga laste nägemist.

Randomiseeritud uuringus võrdlesid teadlased, milline mõju on 7–12 aasta vanuste laste laisa silma sündroomi korral igapäevasel kaks tundi kestval plaastri kandmisel ja nõelravil. Kõik uuringus osalenud lapsed olid juba vähemalt 16 nädalat prille kandnud. 43 uuringus osalenud last määrati juhuslikkuse põhimõttel nõelravi rühma. Lapsed käisid nädalas viiel korral nõelravis, kus tegeldi viie piirkonnaga. 45 lapsel, kes pidid uuringu vältel kandma silmaplaastrit, kaeti päevas kaheks tunniks kinni tugevam silm ning neil paluti teha selliseid ülesandeid nagu lugemine ja tippimine, mis aitavad tugevdada nõrgema silma lähinägemist, vahendab CNN.

15 nädala pärast oli plaastrirühmas nägemisteravus paranenud enam kui 66 protsendil ja nõelravirühmas enam kui 75 protsendil lastest. Uuringu andmetel loeti laisa silma sündroomist paranenuks 41,5% nõelravi saanutest ning 16,7% silmaplaastrit kandnutest.

„Meie uuringu tulemused näitavad, et nõelravi mõju laisa silma sündroomile on samaväärne plaastri mõjuga,“ järeldasid autorid. Nad tõdesid veel, et uurimisrühmas oli ainult teatud liiki laisa silma sündroomiga patsiente ning et jälgimisaeg oli piiratud. Samuti täheldasid autorid, et nõelravi „on väga keeruline ravivorm. Nõelravispetsialistid on erinevad ning väga erinevad on ka nõelte käsitsemise meetodid, stimuleerimisparameetrid, ravimeetodid ja nõelravi tekitatavad subjektiivsed tunded.“

Uuringu kohaselt on nõelravi Hiina traditsioonilise meditsiini põline osa ning seda on kasutatud selleks, et ravida selliseid probleeme nagu silma kuivus ja nägemisprobleemid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada