Keskkoolis saadud hinded võivad mõjutada tervist täiskasvanueas

Keskkoolis saadud hinded võivad mõjutada tervist täiskasvanueas

Keskkoolis saadud head hinded ei pruugi tuua kasu mitte üksnes vaimule, vaid ka kehale.

Värskest uuringust ilmneb, et häid hindeid saanud keskkooliõpilased on tõenäoliselt täiskasvanuna tervemad, kirjutab HealthDay News.

Wisconsini pikaajalise uuringu (Wisconsin Longitudinal Study) käigus analüüsisid teadlased andmeid osariigi keskkoolide 1957. aasta lennu kohta. Enam kui 10 000 tollasel vilistlasel paluti 53 aasta vältel korduvalt vastata tööd, elu, perekonda ja tervist puudutavatele küsimustele.

Uurimisrühm avastas, et mida kõrgemad olid osalejate hinded keskkoolis, seda väiksem oli tõenäosus, et nende tervis halveneb ajavahemikus 1992–2003, s.t ajal, mil nad jõuavad pensioniikka.

Uuringu tulemused avaldatakse ajakirja Journal of Health and Social Behavior detsembrinumbris.

Esialgu arvasid uurijad, et selliste tulemuste põhjuseks võib olla „vastutustunne“ – vastutustundlikud õpilased võivad tunda suuremat vastutust oma tervise eest –, ent uuringu tulemused ei kinnitanud seda arvamust.

„See, kui hästi saad hakkama kooliasjades, on oluline. Me teame juba, et see on oluline selliste asjade jaoks nagu töö ja sissetulek, kuid ilmneb, et ka tervise jaoks,“ märkis uuringu autor ja Wisconsini Madisoni ülikooli (University of Wisconsin–Madison) avalike suhete ja sotsioloogia dotsent Pamela Herd Ameerika Sotsioloogialiidu (American Sociological Association) pressiteates.

Uuringu tulemused võivad tema hinnangul mõjutada ka riiklikku poliitikat. Kuna uuringus analüüsiti osalejate hindeid, „saame näiteks teavet selle kohta, millised tulemused on testitulemuste tähtsustamisel akadeemilise edukuse seisukohast, ning see omakorda kinnitab hariduse olulisust,“ lisas Herd.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada