Kas söömise kujutlemine aitab vähem süüa?

Kas söömise kujutlemine aitab vähem süüa?

Head uudised dieedipidajatele! Kujutage endale ette, et sööte oma lemmiktoite, olgu siis M&M šokolaadinööpe või pehmeid pumatikomme, ning uuringu tulemustel söötegi võib-olla vähem.

Tegemist võib olla uue nipiga, mida dieedipidajad saavad kasutada siis, kui janunevad mõne paksuks tegeva lemmiku järele, kirjutab USA Today.

Pittsburghis asuva Carnegie Melloni ülikooli (Carnegie Mellon University) teadlased viisid läbi viis uuringut, et saada teada, kuidas „pidev söömise kujutlemine“ söömist tegelikult mõjutab.

Ühes uuringus paluti osalejatel ette kujutada, et nad teevad ühte tegevust järgemööda 33 korda. Üks rühm pidi ette kujutama, et paneb 33 veeranddollarist münti müntidega töötavasse pesumasinasse. Teisel rühmal paluti ette kujutada 30 veeranddollarise panemist pesumasinasse ja üksteise järel kolme M&M söömist.

Kolmandal rühmal paluti kujutleda kolme veeranddollarise panemist pesumasinasse ja järgemööda 30 M&M söömist.

Seejärel võisid osalejad vabalt võtta kommikausist komme.

Need, kes pidid ette kujutama 30 M&Mi söömist, sõid oluliselt vähem komme kui need, kes pidid teisi tegevusi ette kujutama. Nad sõid umbes kaks kommi võrreldes teiste rühmade keskmiselt viie kommiga. Seda tulemust kinnitasid mitmed teised samade uurijate poolt läbi viidud ja sama ülesehitusega uuringud.

Nii et kui teil tekib küpsiseisu, kuid te ei taha kiusatusele järele anda, „püüdke endale ette kujutada, kuidas te ampshaaval küpsist sööte,“ selgitas uurimuse autor, sotsiaalteaduste dotsent ja otsustamisprotsessi spetsialist Carey Morewedge. Ta on psühholoog, kes uurib hinnangute andmist ja otsuste tegemist.

Teises uuringus avastas Morewedge, et need, kes lihtsalt M&M-ide söömisele mõtlesid, sõid rohkem komme kui need, kes nende söömist ette kujutasid.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

Lisa kommentaar

Saada